Elég ritka ugyan, de előfordul, hogy pozícióra optimalizáljuk a Google search kampányokat. Bár az átlag pozíció mérőszámot a Google Ads 2019. szeptemberében kivezette, de kaptunk egy algoritmust, és optimalizálási stratégiának beállíthatjuk, hogy megjelenésre szeretnénk optimalizálni a kampányunkat. Sőt még azt is megadhatjuk, hogy bárhol a találati listán, vagy annak tetején, illetve legtetején szeretnénk e megjelenni. Megcélozhatjuk, hogy milyen arányban (%) és mindezért maximum milyen CPC vagyunk hajlandóak kifizetni.
Az ilyen kampányok célja elsődlegesen az ismertségnövelés és brandépítés. Mivel a Google search kampányait használni ilyen célra, igen drága mulatság, a többi, rendelkezésre álló eszközhöz képest, emiatt ritkán is futtatunk ilyen kampányokat.
Most adva volt egy nagyobb volumenű kampánykísérlet, 4 nap, napi 150 000 Ft-os budget, amivel tesztelhettük, a megjelenésre, kontra CPC-re optimalizált kampányokat.
Mivel újonnan induló kampányokról van szó, ahol nem volt még elég statisztika a kattintás maximalizálást használó kampányok rendes beindulására, a kézi CPC-t használó kampányok versenyeztek a megjelenítésre történő optimalizálást használó kampányokkal. Ezek beállítása 100%-os, első pozícióban történő megjelenés.
Lássuk a statisztikákat!
Mint láthatjuk, minimális eltérés volt a megjelenésre és a CPC-re optimalizált kampányok között és az is inkább a megjelenésre optimalizált kampányok irányába dőlt el.
Tapasztalat
Ahhoz, hogy valóban mérvadó konzekvenciát lehessen levonni, nyilván sokkal több tesztre, statisztikára és időre lenne szükség. Az viszont megállapítható, hogy időnként érdemes tesztelni a megjelenésre optimalizált kampányokat is. Nem feltétlen érdemben drágábbak forgalomterelés szempontjából. Kiemelt eset, ha valamelyik konkurencia ráhirdet a brandünkre, akkor mindenképp érdemes biztosítani, hogy jó pozícióban jelenjen meg a hirdetésünk. De emellett is lehetnek olyan esetek, amikor egy-egy kulcsszóra, vagy kulcsszó csoportra, biztosítani szeretnénk az elsődleges megjelenésünket.