A stílusok öröklődhetnek, és a tagen belüli stílusdefiníciókkal felülírhatjuk a globális stílusmegadásokat. Ez azt is jelenti, hogyha egy tag-hez tartozik globális és lokális stílusmegadás is egy adott tulajdonságra, akkor a lokálisan megadott érték felülírja a globálisan megadottat az adott helyen. (Általában a később megadott, tehát a dokumentumban lejjebb található stílusmegadás érvényesül.)
De ha a stílusmegadás végén az !important
kulcsszót is elhelyezzük, biztos, hogy az ott megadott stílus fog megjelenni, nem lehet lokálisan felüldefiniálni azt. Használata:
1 2 3 4 | body { background: url(bar.gif) white; background-repeat: repeat-x ! important } |
A stíluslapok megjelenését a szerzők és az olvasók is módosíthatják. A szerzők beállításai mindig felülírják az olvasók beállításait (hiszen tőlük ered a dokumentum), az !important kulcsszóval jelölt beállítások pedig magasabb rendűek a normál beállításoknál. Néhány látogatónak szüksége lehet, hogy a szövegek nagyobb betűmérettel és markáns színekkel jelenjenek meg, de nem valószínű, hogy az !important használatát is ismerik. Ezért nem célszerű minden esetben az !important
„erőszakos” alkalmazása.
A stíluslapokon megjegyzéseket helyezhetünk el, a C programnyelv szintaktikája szerint:
1 | /* ez egy megjegyzés*/ |
A szerző honlapja: http://fodorsi.ini.hu